Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Karjeras nedēļa „Klau! Sadzirdi savas iespējas!” Mežāres pamatskolā

Karjeras nedēļa „Klau! Sadzirdi savas iespējas!”  Mežāres pamatskolā
Foto: skolas privātais arhīvs


 

     Šogad jau astoto gadu Latvijas skolās tika organizēta Karjeras nedēļa. Tā norisinājās laikā no 26. līdz 30. oktobrim ar saukli „Klau! Sadzirdi savas iespējas!”. Arī Mežāres pamatskolas klašu audzinātāji organizēja skolēniem no 1. līdz 9. klasei klases stundās karjeras izglītības aktivitātes un integrēja karjeras jautājumus mācību priekšmetu stundās.

1. un 4. klases audzinātāja Inna Sakoviča ar saviem audzēkņiem noskatījās video materiālu un diskutēja par nākotnes profesijām. Matemātikas stundā ar tēmu „Dati un to lietojums” – apskatīja profesijas, kurās apkopo datus. Karjeras izglītība tika arī integrēta matemātikas tēmā „Jautājumi. Mācāmies pētīt.” Krievu valodas stundā 6.klases skolniekiem notika rakstu darbs par tēmu „Profesijas, kuras patīk”.

     Karjeras nedēļas ietvaros, kad vairāk domājam par nākotnes profesijas izvēli, 5. un 6. klases audzinātāja Kristīne Rossinska saviem audzēkņiem rīkoja tikšanos ar  Jūliju Orlovu. Viņa ir Mežāres kultūras nama vadītāja un 6. klases skolnieces mamma. Aizrautīgā stāstījumā  klausoties, mēs uzzinājām, kāds bija ceļš līdz vadītājas darbam, ar kādām grūtībām saskaras ikdienas darbā, kur pilnveido savas prasmes. Jūlija demonstrēja sava darba jaunievedumus, pamācīja mūs , kā veidot afišas pasākumiem. Prezentācijas materiālā skatījāmies bildes no dažādiem pasākumiem, ar kuriem amatierkolektīvi piedalās koncertos. Esot aktīvam, var apceļot ļoti daudzas Latvijas pilsētas, tikties ar interesantiem ļaudīm. Noslēgumā teicām lielu paldies par rasto iespēju tikties!

2. un 3. klases audzinātāja Zigrīda Dreimane klases stundā „Mana sapņu profesija” uzaicināja audzēkņa Markusa mammu, lai viņa pastāstītu par savu profesiju un ikdienā veicamajiem pienākumiem pildot degvielas uzpildes stacijas operatores darbu. Viņas darbs ir saistīts ar degvielas, preču un pakalpojumu pārdošanu, preču pieņemšanu un izvietošanu plauktos un to derīguma termiņa kontroli. Pienākumos ietilpst arī uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus. Jāprot brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā, ja iespējams tad arī angļu valodā. Jābūt labām komunikācijas spējām, godīgam un augstai atbildības sajūtai. Tikšanās turpinājumā skolēni stāstīja, par ko katrs nākotnē gribētu kļūt.

8. un 9. klases skolēni un audzinātājs Vladimirs Golubevs viesojās Latvijas Dzelzceļa Mežāres iecirkņa brigādē, kur iepazinās ar šīs profesijas nozari. Skolēniem pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš darbību un funkcijām (pasažieru un kravas pārvadājumi,  automātiskās sistēmas iedarbība uz ceļiem). Skolēni varēja iepazīties ar uzņēmuma vēsturi, kā arī noskaidrot, kādu profesiju pārstāvji strādā uzņēmumā.

6. un 8. klases skolēni matemātikas stundā pārrunāja tēmu par ģeometriju celtniecībā.

Paldies par sadarbību un atbalstu!

 

Informāciju apkopoja Mežāres pamatskolas direktore Ilona Golovceva

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu