Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Karjeras atbalsts 1.semestrī Salas novada un Krustpils novada izmēģinājumskolās

 

Mūs visus neizbēgami ietekmē COVID-19 izplatība gan pasaulē, gan tepat Latvijā. Mūsdienu pasaule kļūst arvien sarežģītāka, tāpēc jauniešiem, kuri šobrīd lielākā daļa ir apmulsuši, ir nepieciešams atbalsts.

Karjeras izglītības programmas neatņemama sastāvdaļa ir skolēnu sagatavošana pārmaiņām un pārejai, lai skolēns tiktu galā ar jaunām situācijām gan vēlamām, gan nevēlamām. Tāpēc novembra un decembra karjeras klašu grupu nodarbības, kas notika attālināti zoom platformā, pamatā tika iekļauti jautājumi, kas skar šīs tēmas.

Novembrī 7. - 12. klašu grupu aplūkotās karjeras nodarbību tēmas: “Profesiju ābece”, “Manas nākotnes fantāzijas”, “Dzīves pulkstenis”, “Mana ideālā darba vide”. Katram cilvēkam ir savi sapņi un cerības, kas šķiet svarīgs tieši Tev un ko Tu gribētu piedzīvot savas dzīves laikā. Kādu plāno savu nākotni – izglītošanās, darbs, ģimene, vaļasprieks. Jaunieši prognozēja, diskutēja, veidoja aplikāciju par savu nākotni, kas lika aizdomāties par laiku, kas sākas ar piedzimšanu un iedalās vecuma posmos, dalījās ar savām fantāzijām par nākotnes dzīvesvietu, dzīvesveidu, argumentēja karjeras izvēli.

Decembrī 7. – 12. klašu grupu aplūkotās karjeras nodarbību tēmas: “Profesiju grupēšana”, “Sieviešu profesijas – vīriešu profesijas”, “Kas var ietekmēt Tavu karjeru?”. Jaunieši ar “Prāta vētras” metodes palīdzību izteica viedokļus, analizēja un diskutēja par profesiju daudzveidību un aplūkoja darba iedalījumu pēc darba priekšmeta – tehnika, daba, cilvēks, māksla, informācija. Pārrunāja, kādām īpašībām jābūt, lai cilvēks varētu strādāt fizisku darbu un garīgu darbu. Vidusskolas klašu skolēni diskutēja par stereotipiem un aizspriedumiem, kas skar uzskatus, ka ir stingri noteiktas vīriešu un sieviešu profesijas. Noskatījās video materiālu un analizēja redzēto. Jaunieši argumentēja savu viedokli par faktoriem, kas var ietekmēt profesionālo izaugsmi. Vienojās, ka daži faktori ir atkarīgi tikai no paša (sociālā jeb virtuālā dzīve, ģērbšanās stils), bet dažus nespējam ietekmēt, piemēram, darba vide.

1.semestrī karjeras nodarbības 7. – 12. klašu skolēnu grupām Salas vidusskolas skolēniem ir notikušas 4 klātienē un 9 tiešsaistē, Biržu pamatskolas skolēniem – 5 klātienē un 2 tiešsaistē, Krustpils pamatskolas skolēniem – 3 klātienē un 3 tiešsaistē, Sūnu pamatskolas skolēniem – 3 klātienē un 2 tiešsaistē, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas skolēniem – 1 klātienē un 2 tiešsaistē. Apkopojot paveikto var secināt, ka skolēni, labprāt, izvēlas klašu grupu nodarbības, bet ne individuālās karjeras konsultācijas, kas ir bijušas 4. Papildus gan skolēniem, gan viņu vecākiem, gan skolotājiem tiek nosūtīti dažāda karjeras izglītībai noderīga informācija, materiāli un saites uz tiem e-klases pastā. Turpinās darbs pie Karjeras izglītības programmu izstrādes un papildināšanas skolās.

Paldies, skolu direktoriem un administrācijai par sadarbību, lai skolēniem nodrošinātu karjeras nodarbības attālināti. Paldies, Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes koordinatoriem par atbalstu!

 

Lai gaišu domu, veselības, izturības, saticības, ticības un veiksmes pilns mums visiem Jaunais 2021.gads!

Ilona Golovceva,

Pedagogs karjeras konsultants projektā

Salas novada un Krustpils novada skolās

 

Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodrošināšanai
Antūžu pamatskola pateicas par ziedojumu drošības pasākumu nodroš...
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā
Sagatavoti izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošīb...
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Mežāres pamatskola aicina pieteikties darbā
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja
Apvienotā Jēkabpils novada iedzīvotāju aptauja

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
20.01.2021 plkst. 15:00, Krustpils novada pašvaldība
Apvienoto komiteju sēde
27.01.2021 plkst. 10.00, Krustpils novada pašvaldība - ZOOM
Domes sēde
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2020Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2020
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu