Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Saulgrieži, kad tumsa mijas ar cilvēku radīto gaismu

Saulgrieži, kad tumsa mijas ar cilvēku radīto gaismu


Vēl viens gads Krustpils novada dzīvē ir aizvadīts. Vēl viens mirklis, raibs kā dzeņa vēders, aizlidojis. Daba mums dāvāja skaistus Ziemas Saulgriežu svētkus ar baltu sniegotu noskaņu. Arī novada iedzīvotāji bija pacentušies savus mājokļus ietērpt svētku noformējumā. Kā rezultātā Krustpils novada pašvalība nolēma atbalstīt iedzīvotāju iniciatvu un pateikties par radīto svētku noskaņu, izrotājot savus īpašumus. Katras pagasta pārvaldes pārstāvjiem bija uzdevums novērtēt privātmāju noformējumus. Darbs nebija grūts, bet atbildīgs gan, jo jāizbrauc bija viss pagasts, Taču brauciens bija ļoti skaists. Cilvēku izdomai un krāšņajiem risinājumiem nebija robežu. Vienā vārdā sakot – SKAISTI, tomēr nē – ĻOTI, ĻOTI SKAISTI. Kopumā Krustpils novada pašvaldība atzinīgi un ar veicināšanas balvām novērtēja 66 privātmājas.
Paldies visiem, kuri bija centušies, protams, vispirms jau sev par prieku, bet izdevās iepriecināt arī garām braucējus un komisiju. Prieks ir kā bumerangs, kurš atgriežas pie sava radītāja jau citā kvalitātē.
Katrs no mums ir sirds gaismas nesējs, katram ir iespēja izgaismot sevi un pasauli ap sevi.Atmetīsim šaubas, aizmirsīsim rūpes, sajutīsim, kā tumšais laiks mūsos iededz īpašu gaismu un aicina ienāk nākamjā gadā, kur ikvienam no mums ir saūpēts kas īpašs. Vien atliek doties jaunā piedzīvojumā ar nosaukumu 2021.gads.

Krustpils novada kultūras darba organizatori

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu