Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Novadā rikšo trijjūgs zvārguļu skaņās!

Novadā rikšo trijjūgs zvārguļu skaņās!
Mīļdzīvnieku biedrība


Iestājusies ilgi gaidītā ziema ar sniega segu. Mīļdzīvnieku biedrību pārņēma nemiers, vēlme īstenot lielo ieceri! Jau pirms vairākiem gadiem bija sapnis iejūgt zirgus trijjūgā. Mūsu paziņas un draugi, kas nopietni ar to darbojas vienā no Maskavas lielākajām zirgaudzētavām sniedza mums informāciju, kā pareizi jāsagatavojas šim pasākumam un kādas ir vajadzīgas zināšanas. Pēc Maskavas kolēģu ieteikuma iegādājāmies speciālo trijjūga aizjūgu Krievijā, kur tie tiek ražoti pēc atbilstošām prasībām. Latvijā tāda veida aizjūgs nav pieejams. Jau pirms diviem gadiem aizjūgu pārvedām mājās. Atlika vien pašiem sarūpēt pareizās kamanas un zirgus. Pateicoties Ricardo Saeckera prasmīgajām rokām un maskaviešu rekomendācijām tapa kamanas, kurās varam iejūgt trīs zirgus. Ir ieguldīts liels darbs un iestrādāti zirgi pajūga vilkšanai. Trijjūga centrālam zirgam ir jābūt raksturā ļoti nosvērtam un stabilam. Abi malējie zirgi atvieglo kamanu vilkšanas procesu. Savstarpēji visiem zirgiem jābūt draudzīgiem lai nerastos konfliktu situācijas. Braucienam jābūt stabilam un drošam.

Mīļdzīvnieku biedrības jātnieku sporta kluba entuziasti, kādā jaukā sestdienā, savās kamanās un izcili skaistajā aizjūgā iejūdza savus trīs zirgus. Trijjūgs Latvijā ir liels retums, bet Krustpils pagastā pa sniegotiem laukiem rikšo ekskluzīvs trijjūgs zvārguļu skaņās!

 

Mīļdzīvnieku biedrības pārstāve
Zanda Bojere

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu