Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Estere Čevere- "Saka, ka katra laime esot zemē atrasta, kas protot, tas atrodot"

Estere Čevere-


2020.gada nogalē Krustpils novada pašvaldība organizēja konkursu “Jaunatnes gada balva 2020’’. Krustpils novada pašvaldība  šī gada laikā vēlas iepazīties un iepazīstināt arī ikvienu novada iedzīvotāju ar konkursa “Jaunatnes gada balva 2020” nomināciju uzvarētājiem- jauniešiem  un viņu atbalstītājiem, kuri pašaizliedzīgi darbojušies, veicinot jaunatnes politikas attīstību pašvaldībā.

Nominācijā “Gada skolēns 2020” balvu saņēma Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 11.klases skolniece Estere Čevere.

 Estere ir sevi pierādījusi kā gudru, atbildīgu, aktīvu, atsaucīgu un jauku personību. Estere aktīvi darbojas skolas pašpārvaldē, aktīvi iesaistās dažādu pasākumu plānošanā, organizēšanā un vadīšanā. Estere prot iesaistīt arī pārējos skolas biedrus aktivitātēs, cenšas, lai skolas dzīve kļūst arvien interesantāka. Estere ir aktīva arī ārpus skolas. Estere ir aktīvi iesaistījusies Atašienes jauniešu telpu labiekārtošanā, projekta “Darbojamies, līdzdarbojamies” ietvaros kopā ar citiem jauniešiem labiekārtoja Līgo laukumu Atašienē. Brīvajā laikā Estere dejo jauniešu deju kolektīvā “Zvirbuļi”, kā arī darbojas jaunsardzē. Neskatoties uz visām aktivitātēm ārpus mācībām, Estere visus 11 gadus ir bijusi skolā izcilniece.

 1. Estere, pirms sāksim uzdot jautājumus, nosauc 3 sev raksturīgās īpašības, kas sākas ar to pašu burtu, ar kuru sākas tavs vārds. 

Enerģiska, entuziastiska un elastīga. 

 1. Kā tu pati sevi raksturotu? 

Esmu atbildīga, atvērta un emocionāla, man patīk, ja lietas notiek pēc noteiktas kārtības, bet varu pielāgoties arī neparedzētiem notikumiem, nebaidos izrādīt savas emocijas, tas bieži vien ir mīnuss, jo redzot kādu raudam, man arī jāraud. Esmu jautra, man patīk izsmieties tā, ka jau sāp vaigi un vēders. 

 1. Kā tu raksturotu izglītības iestādi, kurā tu mācies? 

BSAV ir kā dzijas kamols, kas satīts no vislabākajiem dzīpariem, ar vislielākajām rūpēm un mīlestību. Esmu ļoti pateicīga, ka spēšu pabeigt savas vidusskolas gaitas tieši te - visskaistākajā skolā pie ezera, kurā ir visdraudzīgākais skolas kolektīvs un kur ikvienu uzņem ar vislielākajām rūpēm, katram atrod savu pieeju, jo mēs visi esam tik atšķirīgi. 

 1. Kāds ir tavs mīļākais mācību priekšmets? 

Visdrīzāk, tā ir vēsture, man patīk izzināt dažādus vēstures faktus – to cēloņus un sekas. 

 1. Kādas ir sajūtas saņemot  konkursa “Jaunatnes gada balva 2020” nomināciju – Gada skolēns? 

Tas ir ļoti pacilājoši. Ir jauki apzināties, ka citi tevi novērtē, tas liek strādāt vēl aktīvāk. Šī balva man būs kā lielisks atspēriena punkts, lai tiektos uz vēl lielākiem sasniegumiem. 

 1. Kā tev šķiet, kāpēc tieši tu ieguvi nomināciju- Gada skolēns? 

Šis jautājums jāuzdod žūrijai, kas izvērtēja pieteikumus. Domāju, ka no svara ir tas, ka esmu aktīva gan skolā, gan ārpus tās. Cenšos piedalīties visos iespējamajos pasākumos, piedaloties gūstu ne tikai jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī prieku. 

 1. Kā tu to visu spēj apvienot ar mācībām? Kas tevi mudina/ motivē būt aktīvai gan skolā, gan ārpus tās? 

Viss ir sakārtojies tā, ka ārpusskolas aktivitātes man netraucē mācībām. Teikšu godīgi, man ļoti patīk dienas, kas ir ļoti aizpildītas, pirms gulēt iešanas ir gandarījums par padarīto, diena nav pavadīta bezdarbībā. Skolā mani motivē labas atzīmes, ārpus skolas man motivācija nav jāmeklē, jo es daru to, kas man patīk. 

 1. Kādi ir tavi hobiji? 

Man patīk dejot, jau ceturto gadu darbojos jaunsardzē, nevar nepieminēt arī manu velosipēdu, kas bieži ir mans labākais sabiedrotais. 

 1. Tev nav svešs arī brīvprātīgais darbs. Pastāsti lūdzu par savu brīvprātīgā pieredzi. 

Kā brīvprātīgais esmu piedalījusies gan Krustpils novada organizētajos pasākumos, gan Jaunsardzes Centra organizētajos pasākumos. Esmu piedalījusies ''Sēlijas novada jauniešu dienā'', šajā vasarā ar draudzenēm izklaidējām nometnes '' Vilinājums'' dalībniekus, taču visvairāk atmiņā palikusi piedalīšanās Pāvesta Franciska vizītē Aglonā, kur kā brīvprātīgā piedalījos pateicoties jaunsardzei. 

VAM nometnē 2020.gada vasarā

 1. Tu darbojies arī jaunsardzē. Pastāsti nedaudz par tavu darbību šajā organizācijā? 

Jaunsardzē sāku darboties mācoties 8. klasē, kad tā tikko parādījās mūsu skolā. Pirms tam nebiju sastapusies ar neko militāru. Pirmās nodarbības neatceros, bet domāju, ka man viss padevās tīri labi, jo jau pēc kāda laika varēju palīdzēt mazākajiem skolēniem.  Labākās atmiņas saistās tieši ar jaunsardzes nometnēm, kurās esmu ieguvusi desmitiem jaunu paziņu un draugu. Mani lielākie panākumi jaunsardzē ir soļošana 4. maija svētkos Jēkabpilī, kā arī soļošana 18. novembra parādē Rīgā. 

 1. Lūdzu, pastāsti par savu radošo darbību deju kolektīvā "Zvirbuļi"?   

Atašienes kultūras namā dejoju jau no 3 gadu vecuma. Pakāpeniski nonācu arī līdz lielajiem ''Zvirbuļiem''. Sākumā biju diezgan kautrīga un noslēgta, bet pakāpeniski iejutos kolektīvā.  Ar ''Zvirbuļiem'' piedalījos arī 2018. gada  Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, tas man bija ļoti liels un neaizmirstams notikums. Šobrīd dejojam katrs atsevišķi savās mājās, nevaru sagaidīt, kad atsāksies klātienes mēģinājumi. 

Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos 2018.gadā

 1. Kas tev sagādā vislielāko prieku? 

Vislielāko prieku man sagādā panākumi - skolā un ārpus tās, arī ģimenes locekļu un draugu panākumi. Priecīga esmu arī tad, ja man apkārt esošie ir laimīgi. Vispār šajā ziņā neesmu pārāk izvēlīga, jo arī vienkārši skaists laiks aiz loga man sagādā lielu prieku.  

 1. Kas tevi iedvesmo? 

Mani iedvesmo apkārtējo sasniegumi, tas liek man censties vēl vairāk, līdzināties viņiem. Ja viņi var, kāpēc lai es nevarētu? 

 1. Pastāsti, lūdzu, par savu lielāko sasniegumu/panākumu?  

Tā kā jaunsardze tiešām ir mana sirdslieta, es teikšu, ka tā ir piedalīšanās 4. maija parādē Jēkabpilī, kur  man bija tas gods soļot pašā pirmajā rindā. 

 1. Kādi ir Krustpils novada jaunieši? 

          Piedaloties dažādos pasākumos, esmu iepazinusies ar lielu daļu Krustpils novada jauniešiem un varu teikt, ka viņi ir ļoti draudzīgi, atvērti un zinātkāri, pats galvenais, viņiem netrūks interesantu ideju, kuras varētu realizēt dzīvē. 

 1. Kā jauniešus motivēt sekot saviem sapņiem un nenobīties no pirmajām grūtībām tos realizējot? 

          Visiem ir bail no grūtībām, bet bez tām nav nekādas uzvaras sajūtas. Kā tu novērtēsi sasniegto, ja to paveicot neesi sevi izaicinājis vai izgājis no komforta zonas? Tieši šī grūtību pārvarēšana rada lielāko gandarījuma sajūtu. 

 1. Tavuprāt,ko ir nepieciešams paveikt jauniešu labā, lai viņus ieinteresētu palikt vai izbraukušos atgriezties dzīvot savā novadā?   

          Mācoties 11. klasē, ar katru dienu paliek aktuālāks jautājums par profesijas izvēli, tāpēc domāju, ka ļoti no svara ir nodrošināt jauniešiem darba vietas, lai pēc studiju beigšanas viņi varētu uzsākt darba gaitas tieši savā novadā.

Ar ģimeni 9.klases izlaidumā

Angelīna Tukiša

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste

 

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Laukezers
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Marinzejas ezers
 • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu