Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Maksimāls karjeras atbalsts jauniešiem attālināti

Maksimāls karjeras atbalsts jauniešiem attālināti


Laika ritējums ir neizbēgams… Sniegoti bargo ziemu ir nomainījis, visu gaidītais pavasaris, ar saules piepildītām dienām. Dienas ir kļuvušas garākas un domas – gaišākas, bet mācību darbs skolās joprojām turpinās attālināti.

Nav aiz kalniem laiks, kad 9. un 12.klašu skolēni nonāks svarīgas karjeras izvēles priekšā. Lai sniegtu jauniešiem maksimālu karjeras atbalstu šajā izvēlē, Salas novada un Krustpils novada skolās tiek organizētas klašu grupu karjeras nodarbības zoom platformā. Karjeras nodarbībām attālināti pieslēgties ir iespēja ne tikai skolēniem, bet arī viņu audzinātājiem un administrācijai. Šī iespēja arī tiek izmantota  jauniešu atbalstam.

Laika periodā, janvāris, februāris, marts, attālinātajās karjeras klašu grupu nodarbībās skolēni tika iepazīstināti ar vietni www.profesijupasaule.lv, kas izveidota, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju/amatu daudzveidību un radītu vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas. Skolēni patstāvīgi var pētīt profesijas un rast dažādas idejas. Domājot par tālākās izglītības ceļiem, tika izpētīta interneta vietne NIID.lv, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām un ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki. Izsmeļošas atbildes par izglītības iespējām un karjeras jautājumiem var saņemt, uzdodot jautājumu e-konsultantam. Atbildes uz jautājumiem konsultants nosūtīs uz norādīto e-pasta adresi. Jaunieša dzīves situācijai un vajadzībām atbilstošās izglītības iespējas palīdzēs atrast digitālais asistents.  Veicot izvēles, soli pa solim var atlasīt izglītības programmu sarakstu, kurā tālāk nepieciešamo informāciju var meklēt pēc atslēgas vārda vai ar citu meklēšanas filtru palīdzību. Lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu un varētu izdarīt lēmumus, NIID.lv piedāvā arī 6 karjeras izvēles testus. Papildus šiem digitālajiem rīkiem VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā “Karjeras atbalsta informatīvie materiāli” aplūkojām infografikas un metodiskos materiālus izglītības un karjeras plānošanai, kas palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli. Vidusskolas jaunieši tika iepazīstināti ar tiešsaistes rīku Europass https://europa.eu/europass/lv, kurā var veidot savu profilu tiešsaistē. Izveidojot savu profilu var reģistrēt visas savas prasmes, mācības un darba pieredzi, kā arī sasniegumus, izveidot CV, motivācijas vēstuli, un cita informācija. Savukārt, skolotājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties karjeras izaugsmes platformas Profolio  https://profolio.lv/ prezentācijā. Skolotāji tika iepazīstināti ar iespējām, ko šī platforma sniedz gan viņiem, gan skolēniem.

Pēc karjeras nodarbībām skolēni e-klases pastā saņem vēstuli ar digitālo rīku adresēm, kas tika izmantotas stundā. E-klases pastā no PKK informāciju saņem ne tikai skolnieki, bet arī viņu vecāki, audzinātāji, priekšmeta skolotāji, administrācija. E-klases pastā tiek nosūtīta informācija arī par izglītības iespējām ārzemēs, tiešsaistē organizētajām atvērto durvju dienām, karjeras vebināriem, konferencēm, TV raidījumiem, dažādiem noderīgiem karjeras interneta resursiem.

Šajā periodā jaunieši ir aktīvi izmantojuši iespēju attālinātām karjeras sarunām gan zoom platformā, gan whatsapp, gan e-klasē. Individuālās karjeras konsultācijas par karjeras izvēles jautājumiem var saņemt sazinoties ar pedagogu karjeras konsultantu. Šajās karjeras sarunās var uzzināt par visiem resursiem karjeras izvēlei, kā arī noskaidrot tieši savām interesēm atbilstošo informāciju par turpmāko karjeras ceļu.

Paldies, skolu administrācijai un skolotājiem par sadarbību!

Ilona Golovceva,

Pedagogs karjeras konsultants projektā

Salas novada un Krustpils novada skolās

Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes mācības no 19.aprīļa
Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes...
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus visā valstī lasīs izsūtīto vārdus
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus...
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
21.04.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
24.04.2021 plkst. Visas dienas garumā, Visā Latvijā
Lielā Talka
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021
Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu