Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Aptaujas rezultāti: Olu produktu ražotnes izveidei Krustpils novadā pārliecinošs atbalsts

Aptaujas rezultāti: Olu produktu ražotnes izveidei Krustpils novadā pārliecinošs atbalsts


Laika posmā no 2021. gada 23. marta līdz 7. aprīlim uzņēmums SIA “GALLUSMAN” sadarbībā ar Krustpils novada pašvaldību rīkoja interaktīvu aptauju, kurā ikviens interesents tika aicināts sniegt savu viedokli par Krustpils novada Krustpils pagastā, bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, plānoto olu produktu ražotnes izveidi. Aptauja rīkota “VisiDati.lv” platformā un tā bija anonīma. Savu viedokli no vienas IP adreses bija iespējas sniegt vienu reizi. Infomācija par aptaujas norisi publicēta Krustpils novada, Aknīstes novada un Jēkabpils pilsētas pašvaldību tīmekļa vietnēs, Krustpils novada un Jēkabpils pilsētas Facebook kontos, ziņu portālos “Brīvā Daugava” un “Radio1.lv”, kā arī laikrakstā “Brīvā Daugava”.  

Aptaujā kopumā savu viedokli paudis 501 respondents. Pārliecinoši lielākais vairākums no tiem (404 jeb 81%) norādījis, ka pilnībā atbalsta vai drīzāk atbalsta ražotnes kompleksa izveides plānus, savukārt kategoriski noraidošu vai drīzāk noraidošu attieksmi ražotnes izveidei pauduši 60 respondenti jeb 12%. 37 respondentiem (7%) ir neitrāls viedoklis.

Teju puse jeb 47% no visiem respondentiem norādījuši Jēkabpils pilsētu kā savu dzīves vietu, 20% norādījuši, ka to dzīves vieta ir Krustpils novadā, bet bijušā Jēkabpils lidlauka tuvumā dzīvojošo respondentu daļa aptaujā bija 14%, no kuriem trešā daļa bija tādu, kas pauduši noraidošu attieksmi ražotnes izveides plāniem.

Respondentiem tika lūgts sniegt arī savu vērtējumu par iespējamu ražotnes izveides ietekmi uz vidi, tuvumā esošajām teritorijām un Jēkabpils pilsētu, kā arī par ietekmi uz sociāli-ekonomiskajiem aspektiem. Iegūtā informācija tiks izmantota ražotnes ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma papildināšanai nepieciešamības gadījumā.

Olu produktu ražotnes kompleksa izveidei bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā laika posmā no 2021. gada 4. marta līdz 5. aprīlim norisinājās ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskā apspriešana, kuras laikā ikvienam bija iespējas sniegt savu rakstisku viedokli par sagatavoto ziņojumu. Šobrīd ir uzsākta visu saņemto viedokļu un institūciju atzinumu apkopošana un ziņojuma papildinājumu nepieciešamības izvērtēšana, pēc kā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums tiks iesniegts izvērtēšanai Vides pārraudzības valsts birojā, kas 60 dienu laikā sniegs par to savu atzinumu.

Atgādinām, ka uzņēmums SIA “GALLUSMAN” Krustpils novada Krustpils pagastā, bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, izskata iespējas modernas olu produktu ražotnes kompleksa izveidei. Ražotnes projektā plānotas investīcijas līdz 100 milj. eiro apmērā, radot līdz 200 jaunas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem. Projekta īstenošanas rezultātā ražotne kļūtu ne tikai par lielāko olu produkcijas ražotāju reģionā, bet arī par vienu no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Latvijā. Līdz 90% no saražotās produkcijas plānots eksportēt.

Ražotnes kompleksā paredzēts izbūvēt 16 dējējvistu novietnes, 9 jaunputnu izaudzēšanas novietnes, putnu barības ražošanas cehu, olu produktu ražošanas cehu un saistošās inženierkomunikācijas – ūdensapgādes, kanalizācijas, notekūdeņu attīrīšanas, elektroapgādes, gāzes apgādes un sakaru tīklu infrastruktūru. Ražotnes kompleksā nav paredzēta putnu mēslu krātuvju izbūve, kas ir galvenais nelabvēlīgu smaku rašanās cēlonis citos putnkopības uzņēmumos. Tā vietā paredzēts izbūvēt modernas putnu mēslu pārstrādes iekārtas, kas aprīkotas ar augstas efektivitātes gaisa attīrīšanas sistēmām, pārstrādes procesā radot vērtīgu organisko augsnes minelālmēslojumu izmantošanai lauksaimniecībā. Kompleksā paredzēta arī koksnes biomasas katlu māja, kas aprīkota ar dūmgāzu attīrīšanas tehnoloģijām. Elektroapgādes jaudu nodrošināšanai uz ražošanas ēku jumtiem paredzēts uzstādīt saules paneļus.

Ražotnes kompleksa būvniecības darbus plānots uzsākt 2021. gada beigās un pabeigt līdz 2023. gada beigām. Kompleksa pilnas jaudas ekspluatāciju paredzēts uzsākt 2024. gadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilvars Boreiko

SIA “GALLUSMAN”

Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes mācības no 19.aprīļa
Krustpils novada pašvaldības izglītības iestādes atsāks klātienes...
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus visā valstī lasīs izsūtīto vārdus
Pieminot 80 gadus kopš pirmās deportācijas, 14. jūnijā vienlaikus...
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā 24.aprīlī

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
21.04.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
24.04.2021 plkst. Visas dienas garumā, Visā Latvijā
Lielā Talka
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021
Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu