Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti

Paziņoti Krustpils novada NVO projektu rezultāti


 

Par projektu konkursa “Krustpils novada pašvaldības atbalsts Nevalstisko Organizāciju projektiem” izvērtēšanas rezultātiem 2021. gadā

Krustpils novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā nevalstiskajām organizācijām 2021. gadā piedalījās 12 biedrības. Kopumā no 16 iesniegtajiem projektiem, tika daļēji vai pilnībā atbalstīti 10 projekti, ar kuru iesniedzējiem tuvākajā laikā tiks slēgti līgumi par projektu realizēšanu. Kopējā projektu pieprasītā finansējuma summa bija  15 901,29 eiro. 

Projekta aktivitātēm jā­notiek Krustpils novada teritorijā un ieguvējiem no pro­jekta rezultātiem jābūt no­vada iedzīvotājiem. Novada nevalstiskās organizācijas savu projektu realizēšanai no pašvaldības, atbilstoši nolikumam, varēja pieprasīt finansiālu atbalstu ne vairāk kā 1200 eiro. 

Krustpils novada pašvaldības Nevalstisko organizāciju atbalsta izvērtēšanas komisija izvērtēja iesniegtos projektu pieteikumus un nolēma piešķirt finansējumu šādiem projektiem:

Nr.p.k.

Projekta nosaukums

Biedrība

Piešķirtā summa, EUR

1.

Disku golfs Krustpils novadā

InSpe

1200

2.

Iepazīsti ziemojošos putnus Krustpils novadā

Dabas resursu aizsardzības biedrība

579,1

3.

P. Viļumsona steļļu iespēju izmantošanu apģērbu audumos

Vīpes stils

1000

4.

Unguru baznīcas ieejas durvju jumtiņa izbūve

Augšistaba

1200

5.

Brīvdabas pasākums Daugmalēs

Daugmales

600

6.

Vēsturisko ērģeļu mūzikas koncerts Atašienes baznīcā

Monsinjora Pētera Vilcāna piemiņas fonds

970

7.

Āra boulings- jauna brīvā laika pavadīšanas iespēja Krustpils novadā

Biedrība Ungurmuiža

1050

8.

Atpūtas parka izveide un labiekārtošana Zīlānu ciemā

Biedrība ‘’SILTA SIRDS’’

1135

9.

Ķer īstas sajūtas Laukezerā

Biedrība “Jāņa Āboliņa sporta klubs”

1200

10.

Atceries Lāčplēšus

Biedrība “Daugavas Pārupieši”

864

Disku golfs Krustpils novadā – projekta ietvaros plānots iegādāties disku golfa inventāru. Kad situācija valstī uzlabosies, plānots rīkot arī dažādus pasaķumus, sacensības. Projektā iegādātais inventārs (četri specializētie grozi un 10 diski) paredzēti sabiedriskai lietošanai. Ikdienā – Kūku ciemā, pēc pieprasījuma – Krustpils novada pasākumos.

Iepazīsti ziemojošos putnus Krustpils novadā – projekts paredz praktisko iemaņu putnu būru gatavošanā apgūšanu, kā arī putnu vērošanas un atpazīšanas prasmju pilnveidošanu. Projekta ietvaros paredzētas šādas aktivitātes – putnu barotavu sagatavju iegāde, lielās putnu barotavas iegāde un uzstādīšana, lielās putnu barotavas videosistēmas piegāde un uzstādīšana, kā arī putnu barotavu izgatavošanas darbnīca un lielās putnu barotavas pieslēgšana režīmam tiešsaistē.

P.Viļumsona steļļu iespēju izmantošanu apģērbu audumos – 2019.gadā biedrība “Vīpes stils” realizēja projektu “P.Viļumsona steļļu iegāde un iedzīvināšana”, kura ietvaros stelles tika sagatavotas darbam un sadarbībā ar amatniecības centru “Māzers” tika uzsākta aušanas apmācība. Lai papildinātu steļļu sniegtās iespējas, šī NVO projekta ietvaros tiks iegādāts jauns kaprona nīšu komplekts – ar šo nīšu komplekta iegādi varēs iegūt kvalitatīvāku audumu un tas, savukārt, sniegs lielāku rakstu iespēju variāciju. 

Unguru baznīcas ieejas durvju jumtiņa izbūve – projekta ietvaros plānots labiekārtot publiski pieejamo Unguru baznīcu – uzbūvēt drošu un baznīcai pieskaņotu jumtiņu virs ieejas durvīm, lai pasargātu tās no laikapstākļu nelabvēlīgās iedarbības.

Brīvdabas pasākums Daugmalēs – projekta ietvaros plānots organizēt pasākumu brīvā dabā ar latviskām rotaļām, tradīcijām un koncertu uz brīvdabas skatuves ūdenī. Ja pieļaus epidemioloģiskā situācija Latvijā, pasākums plānots šī gada 22.jūnijā.

Vēsturisko ērģeļu mūzikas koncerts Atašienes baznīcā – vēsturisko ērģeļu mūzikas koncerts  šī gada pirmajā Adventē Atašienes Romas katoļu baznīcā.

Āra boulings - jauna brīvā laika pavadīšanas iespēja Krustpils novadā – projekta ietvaros plānots iegādāties āra boulingu, kas kalpos kā jauna brīvā laika pavadīšanas iespēja Medņu ciemā, tāpat šo spēli varēs izmantot un iekļaut kā jaunu disciplīnu citos novada sporta pasākumos.

Atpūtas parka izveide un labiekārtošana Zīlānu ciemā – projekts paredz radīt labiekārtotu parku – laukumu, kuru varēs izmantot Zīlānu ciema jaunieši, jaunās māmiņas un citi ciema iedzīvotāji. Projekta aktivitātes – parka teritorijas apzaļumošana, koka sola ar puķu kastēm, šūpuļtīklu un gaismas virteņu iegāde.

Ķer īstas sajūtas Laukezerā – brīvdabas kvests jauniešiem. Kvests būs kā kopīga darbošanās 3-5 jauniešu komandās, kas iekļaus fiziskas aktivitātes, dažādu atjautības uzdevumu risināšanu. Katrā pieturā komandai tiks aktivizēta kāda no maņām. Pasākuma beigu fāzē visas komandas izveidos paliekošu vides elementu – baskāju takas posmu no dabīgiem materiāliem.

Atceries Lāčplēšus – projekta ietvaros plānots uzstādīt piemiņas plāksnes divās Krustpils novada Lāčplēša kara ordeņu kavalieru (LKOK) atdusas vietās, sakopt esošās LKOK atdusas vietas, kā arī organizēt skriešanas sacensības. Pēc sacensībām plānots pieminēt Krustpils novada Latvijas brīvības cīnītājus. Piemiņas plāksnes plānots uzstādīt un atklāt šī gada 6.novembrī, savukārt sacensību plānotais laiks – 13.novembris.

 

Informāciju sagatavoja:

Krustpils novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Monika Kauranena

 

Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtējuma Ziņojuma iesniegšanu
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtēj...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
12.05.2021 plkst. 13:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Apvienotā komiteju sēde
19.05.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu