Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Krustpils novada pašvaldība atbalsta četras "Lēciens biznesā" projektu idejas

Krustpils novada pašvaldība atbalsta četras
Krustpils novada pašvaldība/Christina Morillo


Krustpils novada pašvaldība, lai sekmētu saimniecisko darbību, tās attīstību un fizisko personu projektu atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai novada administratīvajā teritorijā, trešo gadu rīkoja konkursu saimnieciskās darbības uzsākšanai un attīstībai “Lēciens biznesā”.

Kopumā pašvaldībā tika saņemti septiņi pretendentu konkursa pieteikumi - seši pieteikumi atbilda konkursa nolikuma prasībām, un konkursa vērtēšanas komisija šos pretendentus otrajā kārtā uzaicināja klātienē sniegt savu biznesa ideju prezentācijas. Vienu prezentāciju pretendenta pārstāvis sniedza tiešsaistes programmā ZOOM.

Biznesa idejas aptvēra dažādas sfēras: keramikas ražošana īpašiem notikumiem, speciālu konditorejas izstrādājumu ražošana, etiķešu, plakātu, uzlīmju drukāšana, mājražošana, ēdināšanas pakalpojuma izveidošana apvienojumā ar atpūtu un izglītošanos bērniem, citas izklaides bērniem, putnkopības saimniecības paplašināšana.

Pēc biznesa ideju prezentācijām komisijas locekļi, atbilstoši konkursa vērtēšanas kritērijiem, veica vērtēšanu, piešķirot katrai biznesa idejai punktus. Lai biznesa ideja varētu pretendēt uz pašvaldības finansējumu, biznesa idejai jāsaņem vismaz 30 punktu, kurus pārsniedza piecu pretendentu pieteikumi. Veicot vērtējumu kopsavilkumu, atbilstoši konkursa nolikumam un vietu sadalījumam, pašvaldības piešķiramā finansējuma apmēram un pretendentu pieprasījumam, komisija atbalstīja četru projektu finansēšanu.

Visvairāk punktus saņēma projekts “Ceramic with soul” (keramika ar dvēseli). Projekts ieguva 58,67 punktus un atbalstu prasītās summas apmērā – 2869 euro. Tāpat tika atbalstīta projekta “Konditorejas studija” izveidošana Krustpils pagastā. Projekts kopumā ieguva 51,17 punktus un atbalstu prasītās summas apmērā – 3000 euro. Tikmēr projekts “Etiķešu, plakātu, uzlīmju drukas iekārta” ieguva 42,83 punktus un tāpat atbalstu prasītās summas apmērā – 3000 euro. Savukārt SIA “SAULES ALPAKAS” prezentēja projektu “Mājražošanas izveidošana un ēdināšanas piedāvājuma nodrošināšana “SAULES ALPAKAS”” Kūku pagastā, un ieguva 42,33 punktus un atbalstu prasītās summas apmērā – 3000 euro.

Ņemot vērā, ka viena no pašvaldības funkcijām ir sekmēt saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā, kā arī konkursa mērķis ir paaugstināt saimnieciskās darbības aktivitāti Krustpils novadā, un to, ka finansiālam atbalstam jābūt mērķtiecīgam, pašvaldības dome atbalstīja šo četru izvirzīto projektu finansēšanu un prasītā finansējuma apmēru.

 

Informāciju apkopoja:

Krustpils novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Monika Kauranena

 

Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Ekspedīcija "Gardenes pilsnovadu meklējot"
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Valsts policija aicina reģistrēt savu velosipēdu
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Līdaku sezonas sākums Daugavā un Baļotes ezerā
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtējuma Ziņojuma iesniegšanu
Paziņojums par SIA “GALLUSMAN” izveides ietekmes uz vidi novērtēj...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
12.05.2021 plkst. 13:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Apvienotā komiteju sēde
19.05.2021 plkst. 10:00, Balsošanas norise – attālināti, caur videokonferences platformu ZOOM un DVS “Namejs”
Domes sēde
14.06.2021 plkst. 11:00, Krustpils novada pašvaldība (Atašienē vai Vīpē)
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu