Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Biedrība “InSpe” realizējusi projektu “Āra LED video ekrāna uzstādīšana Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas”

Biedrība “InSpe” realizējusi projektu “Āra LED video ekrāna uzstādīšana Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas”


Biedrība „InSpe” ir pabeigusi projekta “Āra LED video ekrāna uzstādīšana Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas “ (Nr. 2020/AL24/8/A019.22.02/2) realizāciju.

Projekts 2020. gadā tika iesniegts un apstiprināts Biedrībā Lauku partnerība „Sēlija” izsludinātā atklātā projektu konkursā 8. kārtā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” 6. rīcībā “Veselīga dzīves vide” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas – 24 691,45 EUR EUR, publiskais Lauku atbalsta dienesta finansējums – 22 222,31 EUR, 2 469,14 EUR Krustpils novada pašvaldības līdzfinansējums. Ekrāna uzstādīšanu veica SIA “LED DIZAINS”, savukārt saules paneļu sistēmu - AS “LATVENERGO”.

Projekts tiek īstenots ar mērķi uzstādīt publiski pieejamu āra LED video ekrānu Kūku ciematā, izmantojot ekotehnoloģijas, tā veicinot veselīga dzīvesveida un sabiedrisko aktivitāšu dažādošanu, pakalpojumu pieejamību, to kvalitāti, informācijas sasniedzamības uzlabošanu, kā arī iedzīvotāju drošumspēju palielināšanu.

Rezultātā, Kūku ciemata centrā tika uzstādīts āra LED video ekrāns, kas ļaus iedzīvotājiem būt informētiem, kopīgi skatīties filmas, sporta pārraides, koncertus, celt iedzīvotāju dzīves kvalitāti ne tikai pilsētās, bet arī lauku teritorijā. Šīs projekts uzlabos kultūras / sporta pasākumu saturisko piedāvājumu, veicinās iedzīvotāju informētību, vienlaicīgi sekmējot viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos.

Ekrāns var darboties no saules paneļu saražotās enerģijas/elektrības. Tas pirmkārt, ļauj samazināt energoatkarību. Otrkārt, saules enerģija ir ļoti drošs enerģijas avots no investīciju viedokļa, jo pārskatāmā nākotnē netiek prognozēta tās izzušana tā kļūstot par galveno enerģijas avotu, pateicoties tās potenciālam un priekšrocībām. Būtiski, ka saules baterijām vai saules kolektoriem praktiski nav nekādu uzturēšanas un apkalpošanas izmaksu.

Ņemot vērā situāciju valstī saistībā ar Covid-19 izplatību un ar to saistītos ierobežojumus, šī projekta rezultāts ir labs risinājums dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas iedzīvotājiem, izklaidēties, radīt vairāk jautrības, saliedēties un socializēties, reizē popularizējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Liels prieks ka Krustpils novada Kūku pagasta Kūkās tiks izveidots jauns brīvā laika pavadīšanas objekts! Paldies projekta atbalstītājiem un finansētājiem! Paldies visiem, kas piedalījās projekta realizēšanā!

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests. Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

 

Biedrības “InSpe” valdes locekle

Jeļena Hnikina

Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada noslēgumu!
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada n...
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu R...
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportāciju 80. gadadienu
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportā...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
14.06.2021 plkst. 11:00, Pie Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
17.06.2021 plkst. , Pie Amatniecības centra "Māzers"
Ielīgošana Amatniecības centrā "Māzers"
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu