Krustpils novads
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Skolu pašpārvaldes aicina pieteikties finansējuma saņemšanai “Labbūtības ceļakartes” ieviešanai

Skolu pašpārvaldes aicina pieteikties  finansējuma saņemšanai “Labbūtības ceļakartes” ieviešanai


Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina Latvijas izglītības iestāžu pašpārvaldes līdz 2021. gada 11. jūnijam pieteikties projektā “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. 

Projekta mērķis ir stiprināt pašpārvaldēs esošo jauniešu un atbalsta personu–skolotāju kompetenci psihoemocionālās veselības, vienaudžu atbalsta, iniciatīvas un pārmaiņu vadības jautājumos. Projekta laikā pašpārvalžu komandas ar jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem apgūs zināšanas par psihoemocionālo veselību un vienaudžu atbalsta formām, kā arī izstrādās savas skolas “Labbūtības ceļakarti”, ar iespēju saņemt līdz 1000 eiro finansējumu tās īstenošanai. Projektā plānots iesaistīt līdz 144 Latvijas skolu komandas no dažādiem Latvijas novadiem.

“Pandēmijas radītās psihoemocionālās sekas īpaši izteikti ir izjutuši tieši jaunieši. 63% Latvijas jauniešu atzīst, ka pandēmijas laikā pasliktinājusies viņu mentālā veselība.* Tieši jaunietis-jaunietim var būt vislabākais atbalsts un draugs. Īstenojot projektu, vēlamies sniegt atbalstu Latvijas skolēnu un izglītojamo pašpārvaldēm – gan esošām, gan topošām, lai jaunieši savās skolu kopienās spētu izstrādāt vislabākos atbalsta rīkus savas un citu psihoemocionālās kompetences un skolas labbūtības uzlabošanai,” norāda JSPA direktore Daina Sproģe.

Projektā ir aicinātas pieteikties izglītības iestāžu pašpārvalžu komandas, kas sastāv no četriem 13 līdz 25 gadus veciem pašpārvalžu pārstāvjiem un atbalsta personas – skolotāja. Pašpārvaldes savu komandu var pieteikt līdz 2021. gada 11. jūnijam, aizpildot  pieteikuma anketu: https://ieej.lv/LuwS9. Projekta dalībnieku izstrādātās izglītības iestādes “Labbūtības ceļakartes” individuālos projektu pieteikumus iesniedz pašvaldība sadarbībā ar Izglītības iestāžu pašpārvalžu komandu. “Labbūtības ceļakartes” projektu īstenošana tiks uzsākta pēc Administratīvi teritoriālās reformas.

Projekts notiks vairākos posmos:

  • Laikā no 9. līdz 29. augustam, visos Latvijas reģionos, trīs dienu jauniešu-līderu un atbalsta personu-skolotāju klātienes mācībās emocionālās kompetences stiprināšanai, dalībnieki apgūs zināšanas par psihoemocionālo veselību, vienaudžu atbalsta formām, iniciatīvas attīstīšanu un projekta iesniegšanu, pārmaiņu vadību, kā arī  izstrādās savas skolas Labbūtības ceļakarti – labsajūtas celšanas plānu savas skolas kopienai;
  • Septembrī notiks vienas dienas tiešsaistes mācības jauniešu līderiem un atbalsta personām-skolotājiem;
  • No oktobra līdz decembrim pašpārvalžu komandas, kas būs izstrādājušas skolas “Labbūtības ceļakarti”, saņemot līdz 1000 eiro finansējumu, īstenos to ieviešanas projektus;

Mācības vadīs JSPA neformālās izglītības mācību vadītāji, psihologi un jomas eksperti. Visa projekta laikā pašpārvalžu komandām būs pieejams mentora atbalsts. Mācības būs interaktīvas, ar aktīvu dalībnieku līdzdarbošanos. Programmas aktivitātes tiks veidotas secīgi, tāpēc svarīgi, lai projekta dalībnieki piedalītos visās mācību aktivitātes, kas ik dienu ilgs no plkst. 9:00 – 18:00. JSPA segs uzturēšanās (arī nakšņošanas), ēdināšanas un mācību organizēšanas izdevumus.

Projekts “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” notiek Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros. Projektu konkursa kopējais finansējums ir 372 000 euro, Jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte”skolā īstenošanai kopējais finansējums – 144 000 euro. Detalizētākā informācija par projektu ir pieejama tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv, kā arī, jautājot projekta koordinatorēm:

2021. gada 27. maijā valdībā izskatītais informatīvais ziņojums par projektu “Atbalsts psihiskās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” un rīkojuma projekts “Par apropriācijas pārdali no budžeta resora “74. Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” programmas 11.00.00 “Demogrāfijas pasākumi” uz Izglītības un zinātnes ministrijas budžetu” ir pieejams Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

* Pētījumā “Covid-19 pandēmijas ierobežojumu ietekme uz Latvijas pusaudžiem un jauniešiem”, kas norisinājās 2020. gada decembrī,  piedalījās 1660 Latvijas jaunieši vecumā no 12 – 24 gadiem. 
Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Krustpils novada pašvaldības darba laiks svētkos
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada noslēgumu!
Sveicam absolventus un skolotājus ar veiksmīgu 2020./2021. gada n...
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri
Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu R...
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportāciju 80. gadadienu
Ar notikumu “Aizvestie. Neaizmirstie” pieminēs 1941. gada deportā...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
14.06.2021 plkst. 11:00, Pie Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas
“Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija depo...
17.06.2021 plkst. , Pie Amatniecības centra "Māzers"
Ielīgošana Amatniecības centrā "Māzers"
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021
Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021Krustpils Novadnieks, FEBRUĀRIS 2021
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde
Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu