Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Amatniecības centrs “Māzers” iekļauts jaunā tematiskā tūrisma maršrutā "Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!"

Amatniecības centrs “Māzers”  iekļauts jaunā tematiskā tūrisma maršrutā


Sākoties vasarai, tapis jauns tūrisma piedāvājums “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti!” ar 3 tematiskajiem maršrutiem Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā. Tematiskajā maršrutā “Amatu prasmes un tradīcijas” iekļauts arī Vīpes amatniecības centrs “Māzers” un Atašienes podnieku darbnīca “Zaļbirzes”.

Lai ceļotājam informācija par piedāvājumiem būtu pieejamāka un uzskatāmāka, tūrisma maršruta izstrādes ietvaros tapušas košas informatīvas brošūras, kas piedāvā trīs dažādus tematiskos maršrutus. Tie iepazīstina ar amatu prasmju, tradīciju, vēstures liecību un kultūras mantojuma vērtībām.

Maršrutā “Atklāj! Izpēti! Iepazīsti! Amatu prasmes un tradīcijas” būs iespēja ne tikai atklāt visdažādākās latviešu, lietuviešu un baltkrievu tradicionālās amatu prasmes un paaudžu paaudzēs krātās zināšanas, bet arī pagatavot nelielu, toties unikālu suvenīru. Ceļotāji aicināti iepazīt arī apskates objektu saimniekus un īpašniekus, kuri kopj un īsteno amatu  prasmju nodošanu nākamajām paaudzēm. Šajā maršrutā iekļauti arī divi Krustpils puses objekti – Vīpes amatniecības centrs “Māzers” un Inetas Dzirkales podnieku darbnīca “Zaļbirzes”.

Amatniecības centrs “Māzers” ceļotājiem piedāvā ne vien izstāžu un darbnīcu apskati, bet arī iespēju pašiem uzburt nelielu māla mākslas darbu. Viesi varēs iejusties Krustpils amatnieka lomā, piedaloties keramikas apgleznošanas un aušanas darbnīcā. Ikviens var izmēģināt lupatu deķa aušanu un apgleznot māla krūzīti kā apliecinājumu savam radošumam. Centrā iespējams aplūkot Krustpils novada tautastērpus un saņemt tuvākās apkārtnes amatnieku kontaktus.

Savukārt keramiķe Ineta Dzirkale Atašienes pagasta “Zaļbirzēs” apmeklētājiem piedāvā aplūkot izstādēm veidotos darbus, iegādāties krūzes, bļodas, šķīvjus, medus traukus, svečturus, svilpauniekus, vēja zvanus un suvenīrus. Interesentiem būs iespēja vērot un izmēģināt pašiem trauka darināšanu uz podnieka virpas vai pielietojot dažādus citus veidošanas paņēmienus.

Brošūras var saņemt Zemgales plānošanas reģiona tūrisma informācijas centros un punktos. Materiālu digitālās versijas iespējams lejupielādēt latviešu, lietuviešu, baltkrievu, krievu, angļu valodā ŠEIT.

 

 

 

Sagatavoja Jānis Dzimtais

Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers” 

mazers@krustpils.lv

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu