Krustpils novads
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri

Aicina uz ielīgošanas meistarklasi Vīpē kopā ar zāļu sievu Līgu Reiteri


17.jūnijā pie amatniecības centra “Māzers” Vīpē viesosies atraktīvā ventiņu zāļu sieva Līga Reitere. Kopīgajā pirmsjāņu meistarklasē būs iespēja apgūt stiprāko Jāņu vaiņagu pīšanas veidu un izzināt dažādu pļavas zāļu nozīmi receptēs.

Sagaidot gada īsāko nakti, amatniecības centrs “Māzers” aicina uz ielīgošanas meistarklasi. Vīpē viesosies visā Latvijā pazīstamā zāļu sieva un tautas tradīciju zinātāja no Ventspils Līga Reitere. Meistarklasē tiks noskaidrots, kā nopīt izturīgu un krāšņu Jāņu vaiņagu, kādas zāles noteikti vajag iepīt, bet no kādām labāk izvairīties. Zāļu sieva iepazīstinās ar augu nozīmi veselības stiprināšanā un dažādām tautas medicīnas receptēm.

Amatniecības centra “Māzers” vadītāja Inese Bramane šo notikumu gaida jo īpaši: “Arī šis gads kultūrvietām līdz šim ir bijis sarežģīts. Klātienē tikšanās notikt nevarēja, bet mēs īstenojām nebijušu adīšanas apmācību tiešsaistē, kas guva lielu atsaucību ne tikai visā Latvijā, bet pat latviešu vidū citos kontinentos. Pēc garās ziemas un ierobežojumiem pakāpeniski varam atsākt klātienes norises. Vasaras pilnbrieda zāļu spēks un enerģija noderēs mums visiem, tāpēc aicinu ikvienu uz nodarbību Vīpē 17. jūnijā.”

Zāļu sieva jau iepriekš viesojusies Vīpē kā apmeklētāja, bet šoreiz viņa nodos savas zināšanas Jāņu tradīcijās. “Kad pirmo reizi pirms pusotra gada Līga Reitere viesojās amatniecības centrā, jau tad viņa atzina, ka šī vieta ir īpaša un noteikti gribētu šeit vadīt kādu meistarklasi. Nu tas ir piepildījies un es no sirds priecājos, ka tas notiks tieši pirms Jāņiem. Šī būs unikāla iespēja iegūt zināšanas īsi pirms svētkiem no Latvijā vienas no atzītākajām zāļu sievām,” saka Inese Bramane.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, obligāta iepriekšējā pieteikšanās. Dalībnieku skaits ierobežots! Pieteikties iespējams pa tālruni 29283717 vai rakstot uz e-pastu mazers@krustpils.lv. Dalība ielīgošanā bez maksas. Līdzi nepieciešams ņemt garas smilgas, ziedus gariem kātiem un ozollapu pazarītes.

 

Sagatavoja: Jānis Dzimtais

Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers”

mazers@krustpils.lv

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Uzņemtais materiāls var tikt izvietots plašsaziņas līdzekļos.
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu