Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"

Sākusies aizraujoša tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”

Sākusies aizraujoša tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”


Šonedēļ, 3. un 4. jūlijā, sākas aizraujoša tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji būs sarūpējuši īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem - varēs apgūt daudz jauna, iepazīt iepriekš neatklātas vietas, darboties praktiski, smelties jaunas idejas, baudīt garšas un piedzīvojumus.

Pirmajā akcijas nedēļā ciemos aicina Dobeles, Auces, Tērvetes, Vecumnieku, Jēkabpils, Salas un Aknīstes apkārtnes. Vecumnieku un Skaistkalnes apkārtnē apmeklētājiem būs iespēja doties saldā ekskursijā pa bišu dravu “Dzintarlāse”, iepazīt amaranta eļļas ražošanu uzņēmumā “Life for Amarant”, izgatavot rotas, veidot keramikas traukus pie “Sidrabceramics” apskatīt Strūbergu ģimenes daiļdārzu un saimniecību “Upescelmiņi”, izzināt senās rakstāmlietas un darba rīkus muzejā “Sendienas”.

Dobeles un Tērvetes apkārtnē apmeklētāji varēs baudīt nedēļas nogali ķiršos – dārza apmeklējums, degustācija un 0,5 kg ķiršu līdzņemšanai par brīvu, apmeklēt mājas vīna “Auru Cīruļi” darītavu, eko glempinga “Kadiķi” atvēršanas svētkus; vairāk nekā 20 gadus senu šitake sēņu dārzu, Annas Brigaderes muzeju “Sprīdīši”, Pālēna medību muižu, apskatīt rožu dārzu, Latvijā lielāko orhideju kolekciju un eksotiskos dzīvniekus.

Savukārt Jēkabpils, Salas un Aknīstes tuvumā apmeklētājiem paredzēta stikla rotu darināšana un tējas maisījuma pagatavošana Pļavas muzejā, putnu vērošana Slates silos un putnu būrīšu veidošana, izjādes ar zirgiem Zasas muižas apkārtnē, sēļu tradīciju izzināšana, ēdiena gatavošana un rotaslietu darināšana amatniecības centrā “Rūme”, Gārsenes pils iepazīšana, seno sēļu ēdienu baudīšana, siera siešana un sviesta kulšana lauku sētā “Gulbji”, maizes cepšana un ekskursija pa Latvju zīmju parku amatu mājā “Rūķīši”, izbraucieni ar SUP dēļiem un kajakiem Daugavā; viesošanās un degustācija alus darītavā “Sēlija”.

Savukārt nākamajā nedēļas nogalē, 10. un 11. jūlijā, pasākumu cikls vedīs uz Kokneses, Pļaviņu un Jelgavas apkārtni. Kokneses viduslaiku pilsdrupās būs iespēja iejusties viduslaikos, izstaigājot moku kambari, Z/S “Janavas” varēs izkustināt pēdas baskāju takā, ar kuģīti “Gulbis” doties izbraucienā pa Daugavu, nodegustēt paipalu delikateses un citus gardumus pie “Olalā!” un “Bučers”. Apskates saimniecībā “Karlīnas” varēs aplūkot putnus, trušus un eksotiskus dzīvniekus, Lokstenes svētnīcā doties ekskursijā Dievturu kustības galvenajā svētnīcā, apskatīt Odzienas muižu un tās padomju auto un tehnikas kolekciju. Turklāt Latvijā darināto lietu veikals “Latvis dara” aicina uz braucienu ar SUP dēli ainaviskajā Daugavā.

Tikmēr Jelgavas novada apkārtnē ceļotāji varēs baudīt lauku labumus Mālkalnu ģimenes saimniecību “Blūdži”, radoši darboties un spēlēt orientēšanās spēles Elejas muižas parkā un Tējas namiņā, vērot skalu grozu pīšanas demonstrāciju Skalu pinumu darbnīcā, izzināt sēņu audzēšanas noslēpumus Šitaki sēņu audzētavā “Trubenieki”, doties ekskursijā kungu mājā un apskatīt zvanu kolekciju Lielplatones muižā, apmeklēt ziedu izstādi, mājražotāju tirdziņu Blankenfeldes muižā, kā arī gida pavadībā apskatīt pašu muižas ansambli.

Plašāks programmas apraksts un pilns nedēļas nogaļu piedāvājums pieejams Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā www.zemgale.lv un vietējo tūrisma informācijas centru mājaslapās. Iepazīsties ar piedāvājumu, sagatavo nedēļas nogales programmu un ieplāno savu nākamo pieturu Zemgalē!

Apmeklējums objektos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Uzņemtais materiāls var tikt izvietots plašsaziņas līdzekļos.
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu