Krustpils novads
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"

Krustpils novada pašvaldība aicina baudīt ziemas priekus darot to atbildīgi

Krustpils novada pašvaldība aicina baudīt ziemas priekus darot to atbildīgi


Sasniedzot ziemai atbilstošus laikapstākļus, Krustpils novada  iedzīvotāji steidz baudīt ziemas priekus.

Slidot gribētājiem Vīpes pagastā speciāli tikusi izveidota slidotava, kas darbojas visu diennakti un ir bezmaksas pakalpojums. Drīzumā tiks attīrīti arī ledus laukumi uz Baļotes ezera un Laukezera, kur tiks aicināts ikviens ziemas prieku baudītājs.

Informējam, ka drīzumā Kūku pagastā pie vecās Sūnu skolas būs iespējams iznomāt distanču slēpošanas inventāru un to izmantot speciāli izveidotā trasē.

Krustpils novada pašvaldības vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts informē: “Krustpils novada ezeros ledus biezums ir no 16 līdz 20 cm biezs, Daugava vietām nav aizsalusi. Pa ezeru ledu var droši pārvietoties, slidot un slēpot, ko arī iedzīvotāji aktīvi dara.”

Pašvaldība atgādina arī par to, ka ar auto ir bīstami pārvietoties pa ledu, jo ledus biezums ir nevienmērīgs, zem ledus dažādās ezeru vietās ir avoti, kas ledus segu padara plānāku un pastāv bīstamība ielūzt. Kā arī pašvaldība aicina ikvienu pievērst uzmanību bīstamībai uz ledus un vecākus informēt savas atvases par iespējamiem riskiem uz ledus.

 

Informāciju sagatavoja

Krustpils novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Lapiņa

Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Informācija par komunālo maksājumu veikšanu
Iedzīvotāju ievērībai!
Iedzīvotāju ievērībai!
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Jānis Ščerbickis noliek deputāta mandātu
Aicina piedalīties Lauku dienā
Aicina piedalīties Lauku dienā
Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu