Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"

Dabas un aktīvās atpūtas cienītāji tiekas Latvijas simtgadei veltītā pārgājienā

Dabas un aktīvās atpūtas cienītāji tiekas Latvijas simtgadei veltītā pārgājienā


2018. gadā Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu un gatavojoties šim pasākumam, Krustpils novada pašvaldība un biedrība "Daugavas Pārupieši" aicināja ikvienu dabas un aktīvās atpūtas cienītāju piedalīties Latvijas simtgadei veltītā pārgājienā, lai kopīgā piedzīvojumā jaunatklātu kādu vēl neiepazītu mūsu novada stūrīti.

18.decembrī pie vecās Sūnu pamatskolas pulcējās 15 komandas, lai pārvietojoties kājām (soļojot vai skrienot) veiktu 30 kilometrus garo, līkumoto un pauguraino trasi. Pārgājienā dalībnieki nesacentās savā starpā, taču pārgājiena trasē pavadītais laiks tiks fiksēts un 30 kilometru maršruts bija nopietns izaicinājums ikvienam tā dalībniekam. Ikviens, kurš 7 stundu laikā veica pārgājiena maršrutu saņēma piemiņas nozīmīti un sertifikātu.

Par Latvijas simtgadei veltīto pārgājienu Aija Rogāle: “Mežāres pamatskolai ir paveicies ar  skolotājiem – personībām, kas ir labs piemērs skolēniem.  Viens no šiem skolotājiem ir Normunds Pastars,  kurš māca fiziku un vada sporta tūrisma pulciņu, un pateicoties viņa ierosinājumam vienā sarunā decembra sākumā, mirklī radās doma, ka jāpiedalās 30 km garajā Sūnu apkaimes pārgājienā. Jautāju, vai drīkst arī skriet, jo iet būtu auksti. Normunds atbildēja – protams, drīkst, tikai nolikums paredz, ka jāiet visai komandai kopā. Tas mums ir kas vēl nebijis.

Novembrī un decembrī  man ir  starpsezonu atpūtas periods, ar retiem un īsiem  treniņiem, jo 2016.gadā bijušas daudz dažāda mēroga  sacensības.  Nu jau labi noderētu viens garāks treniņš pēc divu mēnešu pārtraukuma! 30 km?  Ziemas apstākļos?    “Krokus”  komandas pulciņā šaubu nebija - piedalāmies!  Sapratām, ka labi būtu apvienoties un pieteikties dalībniekiem ar puslīdz līdzīgiem spēkiem.

Guntara Siliņa vārdus atkārtojot - komandā ir spēks!  Startējām  četratā - Raivis, Guntars, Juris  un es. Apkārtne pazīstama Raivim, mēs, pārējie, ar pārsteigumu pieveicām katru nākamo kalnu, pauguru….  Cik daudz interesantu vietu trasē, kādi skati paveras uz apkārtni!  Secinām, ka jāatbrauc vēlāk kādu garo treniņu noskriet, ideāli apstākļi! Uzņemam  komandas “selfiju” un jautrā noskaņojumā turpinām ceļu. Raivis stāsta anekdotes, no smiekliem aizraujas elpa….  Gadās kāds kritiens uz slidenā ceļa….   Trase skaista un interesanta, reljefs bagāts, skrējām pa gravu, pa celiņiem, pļavu, brīžiem ceļš uzveda uz lielceļa, pa ceļam vēl jāpamana un jāatzīmējas kontrolpunktos. Pēc 5 km aiz sevis sekotājus vairs neredzējām, sapratām, ka esam līderos. Otrajā distances pusē sākās salstošs lietus, trase brīžiem kā slidotava. Īsts piedzīvojums!  Pēdējos kilometros cīņa ar sevi- izturēt. Raivim un Jurim pirmo reizi pieveikta tik gara distance. Prieks finišā!!!  Paldies komandai!

Šo trasi  ļoti labi varētu izmantot vienai seriāla “Stirnu buks”  kārtai - esam pie kopīga secinājuma, jo ainava,  reljefs pilnīgi atbilst skriešanas seriāla  apstākļiem.

Sacensību rīkotāji bija parūpējušies par ugunskuru un siltu tēju 10. un 20. kilometrā, par garšīgu zupu un karstu tēju pie vecās Sūnu skoliņas pēc finiša. Paldies organizatoriem par to! Īpašs paldies par skaisto, unikālo sertifikātu ar komandas attēlu uz tā!”

PĀRGĀJIENA REZULTĀTI PIEEJAMI šeit

Angelīna Smirnova

Krustpils novada pašvaldības

Tūrisma un jaunatnes lietu speciāliste


Aicina apmeklēt XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svēt...
Krustpils novada pašvaldībā pieņemts budžets 2020. gadam
Krustpils novada kultūras iestādes piedāvā noskatīties Andreja Ē...
Krustpils novada kultūras iestādes piedāvā noskatīties jauno Vies...

JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
Pasākumi
26.01.2020 plkst. 12.00, Atašienes kultūras namā “Annas sāta”
Izrāde A.Banka komēdija "Šedevrs" ( 18+)
29.02.2020 plkst. 19.00, Krustpils pagasta kultūras namā
Amatierteātra "Savējie" pirmizrāde Baiba Juknēviča "Zie...
Krustpils Novadnieks, JANVĀRIS 2020
Krustpils Novadnieks, DECEMBRIS 2019Krustpils Novadnieks, NOVEMBRIS 2019Krustpils Novadnieks, OKTOBRIS 2019
JAUTĀT PAŠVALDĪBAI
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
 • Atašienes Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīca
 • Unguru (Medņu) Evaņģēliski luteriskā baznīca
 • Vaiķu akmens
 • Rogāļu grava
 • Jāņa Zalāna retro motociklu un senlietu kolekcija
 • Podnieku darbnīca
 • Kristakrūga skatu tornis
 • Asotes pilskalns
 • Laukezers
 • Endzeļu vecticībnieku draudzes lūgšanu nams
 • Dzirkaļu pilskalns
 • Marinzejas muiža
 • Marinzejas ezers
 • Silabebru ezers
 • Timsmales ezers
 • Baļotes ezers
 • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
 • Ielīgošana Asotes pilskalnā
 • Kur upes un ceļi krustojas
 • Kūku pagasta brīvdabas estrāde