Novada nākotne
Mēs visi dzīvojam un veidojam nākotni Krustpils novadā. Jaunā tūkstošgade atnākusi ar saviem izaicinājumiem. Globalizācija, arvien lielāki saziņas un pārvietošanās ātrumi, arvien pieaugošā informācijas aprite ir mūsdienu realitāte. Mēs strādājam pie tā, lai pārmaiņu laikā spētu rast pielietojumu jaunām idejām. Tas nozīmē - izrauties no ierastības un spēt rast pielietojumu jaunām idejām.
VĪZIJA
Krustpils novads – krustceles ekonomikas izaugsmei, dabas un kultūras vērtību attīstībai un visaptverošai sabiedrības labklājībai.
Krustceles Krustpils novada vīzijā ir iespēja cilvēkresursu, ekonomikas nozaru un ikviena indivīdā attīstībai, kā arī simbolizē izvēles iespējas.
Krustceles ekonomikas izaugsmei – novada ģeogrāfiskais novietojums gar transporta (autoceļu, dzelzceļa) un ūdensobjektu (Daugava, Aiviekste) asīm un Jēkabpils pilsētas tuvums ir liels potenciāls un resurss uzņēmējdarbības vides attīstībai jeb izaugsmei novada teritorijā.
Krustceles dabas un kultūras vērtību attīstībai – attīstot tūrisma un atpūtas teritorijas, ilgtspējīgi apsaimniekojot un aizsargājot dabas teritorijas, veicinot novada teritorijas vienmērīgu un līdzsvarotu attīstību, nepieciešams racionāli izmantot esošos dabas resursus (aizsargājamās dabas teritorijas, objekti u.c.) un kultūrvēsturisko mantojumu, lai saglabātu to nākamajām paaudzēm.
Krustceles visaptverošai sabiedrības labklājībai – novada prioritāte un bagātība ir tajā esošie cilvēki – ģimenes, bērni, jaunieši, seniori. Būtiski celt iedzīvotāju dzīves līmeni un labklājību, nodrošinot visus dzīvei, darba un atpūtai nepieciešamos pakalpojumus - nodrošinot atbilstošu izglītību, atraktīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājumu, kā arī infrastruktūru. Pārvaldības kvalitātes paaugstināšanai un novada piederības sajūtas palielināšanai tiek veidots novada administratīvais centrs savā novada teritorijā. Centrs, kas ir redzams, izprotams un kas patriotiski vieno novada iedzīvotājus. Tiek paplašināta cilvēku garīgā dzīve, nodrošinot izglītību visa mūza garumā, piepildot ikdienu ar kultūras pasākumiem un tradīcijām. Vienmērīga, harmoniska (ar dabu, ar cilvēku savstarpējām attiecībām), uzņēmējdarbības un kultūras attīstības vide.
STRATĒĢISKIE MĒRĶI
1.Izglītots un aktīvs cilvēks. Iedzīvotāju skaita saglabāšana un palielināšana
2.Sakārtota dzīves telpa un dabas vides līdzsvarota un dinamiska savstarpējā mijiedarbība
3.Ekonomiskās vides sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai un attīstībai
VIDĒJA TERMIŅA PRIORITĀTES ( LĪDZ 2019.GADAM)
1.Radošs, apņēmīgs un izglītots cilvēks drošā vidē
2.Apdzīvojuma centru sasniedzamība un pašvaldības infrastruktūras sakārtošana
3.Industriālo un agrāro teritoriju attīstība un saglabāšana
VĒLAMĀ TELPISKĀS STRUKTŪRAS ATTĪSTĪBA
