Krustpils novads
“... augšpus pils, mālzemes muldā Daugavas labajā krastā, uzradās Krizburgas miestiņš – tirgotāju, amatnieku, maizes ceptuvju un lopu kautuvju ciemats, strūgu un plostu dzinēju apmetne.”
J. Niedre „Tai rītā mazā gaismiņā"
“Gaiss bija brīnumaini dzidrs un tīrs, spīdēja saule, un mani visu ceļu, garām Zīlāniem, Jaunajai muižai, Kondrātiem, Stipriem līdz pat Stukuliem pavadīja nepārtraukta cīruļu dziesma. ”
V. Stukuls „Krustpilieša stāstījums"
“Katram cilvēkam ir tāda vieta, kas paliek neizdzēšamā atmiņā, ko nekādi pasaules notikumi un pārliecīgie attālumi nespēj padarīt nesaredzamu”
Jānis Lejiņš "Spēlmaņu cilts"
“Krustpils krāsas ir vienkāršas – māla sarkanā, zāles zaļā un ūdens zilā, ko sievietes senāk ieauda krusta rūtīs savos lindrakos. ”
Lūcija Ķuzāne "Esmu uzticīgs"

Aktīvā atpūta

Biedrība "Jāņa Āboliņa sporta klubs"

Ja tava stihija ir ūdens, tev noteikti jānovērtē iespējas, ko piedāvā biedrība “Jāņa Āboliņa sporta klubs”! Vingrošanas nodarbības uz SUP dēļiem kristāldzidrajā Laukezerā. Romantisks saulriets divatā, liegi šūpojoties ezera viļņos. Komandas gara stiprināšana, burtiski sēžot uz viena SUP dēļa, vai skaists piedzīvojums ar tuvākajiem, nestaidzīgi airējoties pa ezera vai Daugavas ūdeņiem. Tik daudz iespēju, tik daudz sajūtu, tik daudz dažādu SUP dēļu!

Adrese: "Zīlāni", Kūku  pagasts, Krustpils novads

Kontakttālrunis:  +371 26862244

https://www.facebook.com/janaabolinasportaklubs/

 

Mīļdzīvnieku biedrība

Ņem un realizē savu sapni! Tev patīk zirgi un sen esi vēlējies doties izjādē? Vēlies kļūt par jāšanas sporta lietpratēju un meklē vietu, kur spert pirmos soļus? Sapņo par aristokrātisku fotosesiju? Bet, varbūt, vēlies vienkārši pabarot un sirsnīgi samīļot šos cēlos un sirdsgudros dzīvniekus! Krustpils novada “Līči”, kur saimnieko “Mīļdzīvnieku biedrība”, ir vieta, kas noteikti uzrunās gan lielos, gan mazos apmeklētājus, jo te ir padomāts par ikvienu. Jā, arī tiem, kuriem vajadzīga zirgu palīdzība veselības uzlabošanā, jo šeit pieejama arī terapeitiskā jāšana. Miers, mīļums un draudzība.

Adrese: "Līči", Krustpils  pagasts, Krustpils novads

Kontakttālrunis:  +31 29274448

 

 Atpūtas vieta"Daugmales"

Lieliska aktīvās atpūtas vieta ainaviskā Daugavas krastā ar senu vēsturi! Īpaši ērta piekļūšana. Ģimenēm, draugu pukam un individuālai atpūtai.

Izbaudiet dzīvošanu, zveju un nakšņošanu pie dabas, ar ugunskurā gatavotu maltīti un Daugavas krācīšu čalām. Piedāvājumā ir viss nepieciešamais kempingam, tostarp inventāra noma.

Bet, ja esat gatavi īstam piedzīvojumam, tad  piesakieties laivošanai! Steidziet izbaudīt neaizmirstamu 1 vai 2 dienu laivu braucienu pa Daugavas krācēm (posmā Līvāni – Jēkabpils), tajā skaitā pa iespaidīgo Klaukavas krāci, un klātienē izpētīt maršrutā esošās Daugavas saliņas. Tāpat iespēja pieteikt laivu braucienus pa Neretu, Dubnu, Aivieksti un citiem apkārtnes ūdeņiem. Izcils sadarbības pārbaudījums, pozitīvu sajūtu gūzma un tas viss - neatkarīgi no jūsu iepriekšējās laivošanas pieredzes! Āķis lūpā garantēts!

Adrese: “Daugmales”, Vīpes pagasts, Krustpils novads

Kontakttālrunis:  +371 26413188

www.laivuprieks.lv

 https://www.facebook.com/Daugmales/

 

 Dabas parks “Laukezers”

Dabas parks “Laukezers” ir vietējo entuziastu gadiem lolots projekts. Šī ir brīnišķīga vieta, kur izrauties no pilsētvides, lai sajustu dabas atjaunojošo spēku nūjojot, skrienot vai nesteidzīgi baudot iekoptās pastaigu takas un velotrases. Te meža ainava mijas ar pļavu plašumu un ir kārtējais apliecinājums tam, cik skaista ir mūsu zeme.

Pats Laukezers ir viens no dzidrākajiem ezeriem Latvijā, tādēļ būs piemērota vieta nirējiem, bet lietpratējiem īpašu baudījumu sniegs SUPošana. Laukezers ir aizsargājamo dabas vērtību sarakstā, tādēļ jāņem vērā, ka atpūtniekiem piekļuve ezeram nodrošināta vien dažās labiekārtotās vietās.

 

 

Baļotes ezers

Vai zinājāt, ka Baļotes (zināms arī kā Stirnu) ezers ir viens no populārākajiem karpu makšķerēšanas galamērķiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs? Tas ir bagāts arī ar citu sugu zivīm (zutis, asaris, rauda, karūsa, zandarts, plaudis u.c.) un katru gadu tiek papildināts ar jauniem zivju resursiem gan karpām, gan līdakām. Ezera platība ir 180 ha, vidējais dziļums ir 2,6 metri, bet maksimālais dziļums – 4,2 metri. Uz ezera regulāri notiek gan vietēja, gan starptautiska mēroga makšķerēšanas sacensības.

Makšķerniekiem ir pieejamas vairāk nekā 50 makšķerēšanas vietas (sektori).Makšķerniekiem jāņem vērā tas, ka Baļotes ezerā noteikta licencētā makšķerēšana. 

Pie ezera pieejama labiekārtota publiska atpūtas vieta, kā arī laivu noma.

Krustpils novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 2019/15 “KRUSTPILS NOVADA BAĻOTES EZERA LICENCĒTĀS MAKŠĶERĒŠANAS NOLIKUMS”

Kontakttālrunis:  +371 25 671 222

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākumi
Krustpils Novadnieks, JŪNIJS 2021
Krustpils Novadnieks, MAIJS 2021Krustpils Novadnieks, APRĪLIS 2021Krustpils Novadnieks, MARTS 2021
PašvaldībaSabiedrībaEkonomika un investīcijasTūrismsKultūraKontakti
  • Laukezers
  • Kristakrūga skatu tornis
  • Marinzejas ezers
  • Svētki kopā ar zirgiem Krustpils pagastā
  • Krustpils novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos
  • Kūku pagasta brīvdabas estrāde

2021.gada 1.jūlijā, darbu sākot jauno novadu domēm, stājas spēkā Latvijas Administratīvi teritoriālā reforma. Tās rezultātā jaunajā Jēkabpils novadā tiek apvienota līdzšinējā Jēkabpils pilsēta un Krustpils, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Viesītes novadi.

Lai arī reforma ievērojami skar vairākus pašvaldības darba procesus, pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās iepriekšējā kārtībā – visi pašvaldības pakalpojumi tiks nodrošināti visos pagastos līdzšinējās pakalpojumu sniegšanas vietās un ierastajā kārtībā līdz jaunu saistošo noteikumu izdošanai.

Ē adrese Mājokļa drošība PAPS Es, Latvija un ES www.mezalietas.lv e-pakalpojumi 1188.lv transporta saraksti
Cienījamais lietotāj, www.krustpils.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot tīmekļa vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu privātuma politikai. Es piekrītu Es nepiekrītu